Poznaj świece zapłonowe Bosch


Świece zapłonowe Bosch obchodzą wkrótce 120-lecie
Prawie 120-letnie doświadczenie w rozwoju świec zapłonowych i współpraca z wiodącymi producentami pojazdów zapewnia produkty o wysokiej jakości. To właśnie jakość świecy zapłonowej jest jednym z podstawowych warunków niezawodności, sprawności i trwałości silnika.

Oto co oferują świece zapłonowe Bosch dzięki swoim kluczowym cechom:Innowacyjne technologie
Końcówki świecy Bosch mają dłuższy izolator dla lepszej odporności na upływy prądu, a także ukierunkowane elektrody boczne z masywną podkładką, aby zapewnić precyzyjne pozycjonowanie w komorze spalania oraz technologię pin-to-pin, czyli dwie wyjątkowo cienkie elektrody z metali szlachetnych zapewniające wysoki transfer energii i niezawodny zapłon.

Niezawodny zapłon
Zapewnia wysokie osiągi silnika jego równą pracę oraz płynne przyspieszanie dzięki wysokiej przewodności cieplnej elektrody masowej, wykonanej ze stopu niklu. A także doskonała skuteczność rozruchu dzięki konstrukcji świec zapłonowych, która odpowiada wymaganiom danego silnika.

Długi okres użytkowania 
Innowacyjne stopy, takie jak nikiel, itr i metale szlachetne, zapewniają długą trwałość, a dodatkowo doskonałą ochronę silnika dzięki niklowanemu korpusowi z gwintem. Procesy produkcyjne, obejmujące zaciskanie na gorąco izolatora w korpusie, czy niklowanie korpusu i gwintu, zapewniając wysoką niezawodność i długi okres użytkowania świec zapłonowych.

Łatwa i szybka wymiana
Łatwa i szybka wymiana świec zapłonowych dzięki fabrycznie ustawionej szczelinie między elektrodami. Ponadto proste do znalezienia instrukcje montażu, podane na opakowaniu lub dostępne w Internecie na podstawie kodu QR.
Jak zbudowana jest nowoczesna świeca zapłonowa?
Nowe osiągnięcia w technologii Bosch zaczynają się na torze wyścigowym


Na co zwracać uwagę przy wymianie świecy zapłonowej?


Montaż świecy zapłonowej nie jest szczególnie skomplikowany. Istnieje kilka ważnych podstawowych zasad, których należy przestrzegać:
 
  • Najpierw należy ostrożnie poluzować świecę zapłonową.
  • Przed ostatecznym jej wyjęciem należy usunąć zanieczyszczenia z gniazda za pomocą sprężonego powietrza.
  • Końcówkę złącza wysokonapięciowego można odkręcić.
  • Usunąć brud z otworu świecy zapłonowej.
  • Nową świecę zapłonową można wkręcić najpierw ręcznie. Aby dokręcić świecę zapłonową i zapewnić prawidłowy kąt montażu, powinno się użyć klucza dynamometrycznego i w niektórych przypadkach kątomierza. Informacje o właściwym sposobie dokręcania można znaleźć na opakowaniu świec zapłonowych. Zapewnia to prawidłowe ustawienie świecy zapłonowej w komorze spalania.