W ESI[tronic] 2.0 Online pojawiła się funkcja Secure Diagnostic Access (SDA)

Nowa funkcja Secure Diagnostic Access (SDA) w ESI[tronic] 2.0 Nowa funkcja Secure Diagnostic Access (SDA) w ESI[tronic] 2.0 Online znacznie ułatwi pracę w pojazdach z elektroniką zabezpieczoną przed dostępem.

Secure Diagnostic Access (SDA) to centralna, zintegrowana i ustandaryzowana funkcja, która zapewnia szybki i łatwy dostęp do zabezpieczonych danych pojazdu za pośrednictwem ESI[tronic] 2.0 Online.

SDA umożliwia warsztatom wykonywanie kompleksowych prac diagnostycznych w pojazdach wyposażonych w elektroniczne systemy z zabezpieczonym dostępem. Rozwiązanie jest stale rozszerzane o kolejne marki samochodów.

Wraz z SDA firma Bosch oferuje proste, centralne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze — oraz sprawić, że warsztat będzie bardziej wydajny i konkurencyjny. W pierwszym etapie SDA zapewni dostęp do pojazdów VW, Audi, SEAT i Škoda. Ponieważ inni producenci pojazdów chronią swoje pojazdy przed nieautoryzowanym dostępem, dlatego zakres pokrycia marek przez SDA będzie stale rozszerzany. W tym celu Bosch jest w bliskim kontakcie z poszczególnymi producentami pojazdów, aby na czas wprowadzać fabryczne rozwiązania do SDA, oferując w ten sposób warsztatom najlepsze możliwe pokrycie samochodów.

SDA umożliwia warsztatom kontynuowanie wykonywania kompleksowej diagnostyki pojazdów z zabezpieczonymi danymi diagnostycznymi bez żadnych ograniczeń. Od połowy roku 2021 nowa funkcja jest dostępna jako część oprogramowania diagnostycznego Bosch ESI[tronic] 2.0 Online. Po zarejestrowaniu każdy mechanik otrzymuje osobisty dostęp, umożliwiający mu w prosty sposób korzystanie z funkcji diagnostycznych za pośrednictwem SDA w pojazdach z ograniczonym dostępem.


Identyfikator Bosch zapewniający łatwy dostęp do zabezpieczonych zawartości diagnostycznych

Bez dostępu do chronionych funkcji diagnostycznych warsztaty często mogą jedynie wykonywać bierną diagnostykę, obejmującą na przykład odczytanie kodów usterek. Aktywna diagnostyka, taka jak kalibracja systemów wspomagania kierowcy, może w pewnych okolicznościach nie być już dostępna. Nawet zresetowanie wskaźników serwisowych nie będzie już możliwe. Indywidualne rozwiązania producentów często wymagają płatnego dostępu do diagnostyki. Standaryzowane rozwiązanie Bosch Secure Diagnostic Access ułatwia ten proces.

Warsztaty nie muszą wchodzić na różne portale producentów, rejestrować się, logować i pilnować różnych metod płatności. SDA łączy indywidualne rozwiązania producentów pojazdów i jest częścią diagnostyki sterowników w programie Bosch ESI[tronic] 2.0 Online. Autoryzowani za pomocą identyfikatora Bosch użytkownicy ESI[tronic] uzyskują centralny i zintegrowany dostęp do chronionych treści diagnostycznych pomimo indywidualnych rozwiązań zabezpieczających różnych producentów pojazdów. Aby otrzymać swój osobisty identyfikator Bosch, pracownicy warsztatu muszą się tylko raz zarejestrować. Następnie mogą używać swojego osobistego identyfikatora Bosch do różnych celów, w tym oczywiście dla uzyskania dostępu do chronionych zawartości diagnostycznych za pośrednictwem ESI[tronic]. Ale także do wielu innych aplikacji Bosch – zarówno profesjonalnych, jak i prywatnych, takich jak np. e-rowery oraz Smart Home.

 Koszty korzystania z chronionych danych diagnostycznych są już uwzględnione w opłatach licencyjnych za Diagnozę Sterowników (SD).


Dzięki SDA warsztaty wielomarkowe pozostają konkurencyjne

Uzyskując dostęp do zawartości diagnostycznych z ograniczonym dostępem w różnych markach za pośrednictwem Bosch Secure Diagnostic Access, warsztaty oszczędzają czas i pieniądze, zwiększając w ten sposób efektywność świadczonych usług. Zwłaszcza warsztaty wielomarkowe korzystając z SDA zapewniają sobie konkurencyjność, ponieważ mogą w ten sposób skutecznie kontynuować kompleksowe i szybkie diagnozowanie różnych pojazdów. Warunkiem korzystania z Bosch Secure Diagnostic Access jest posiadanie oprogramowania ESI[tronic] 2.0 Online, ważna licencja na Diagnozę Sterowników (SD) oraz stabilne połączenie internetowe. Ponadto wymagany jest tester diagnostyczny aktualnej generacji Bosch KTS – np. KTS 560, KTS 590, KTS 350 lub KTS 250.
>> Sprawdź najczęściej zadawane pytania na temat rejestracji i logowania do SDA 

>> Dowiedz się więcej o funkcji SDA