ESI[tronic] odblokowuje chroniony dostęp aut marki Mercedes


„Seed & Key” w oprogramowaniu ESI[tronic] 2.0. w modelach KTS – KTS 560, KTS 590, KTS 350 lub KTS 250Podobny typ zabezpieczenia, który znamy z grupy FCA stosowany jest w nowych pojazdach marki Mercedes – nazywa się „Seed & Key”. Firma Bosch i w tym przypadku przygotowała odpowiednią funkcję w oprogramowaniu ESI[tronic] 2.0. W samochodach marki Mercedes wyposażonych w dostęp zabezpieczony do odblokowania funkcji „Seed & Key” potrzebny jest również nowy model KTS – KTS 560, KTS 590, KTS 350 lub KTS 250 (funkcja w przygotowaniu) – oraz dostęp do internetu.

Dla marki Mercedes na dzień pisania biuletynu nie było konieczności zakładania konta na portalu technicznym producenta tak jak ma to miejsce przy odblokowaniu SGW w samochodach grupy Fiata. W Mercedesie wyposażonym w blokadę wystarczy w programie ESI [tronic] 2.0 zadeklarować przyciskiem „Dalej” chęć wyłączenia zabezpieczenia.
Warty podkreślenia jest fakt, że na dzień pisania biuletynu dostęp do wyłączenia blokady „Seed & Key” w Mercedesie firma Bosch oferuje jako jedyna wśród producentów testerów uniwersalnych.

Bosch jest w trakcie opracowywania podobnych rozwiązań do innych marek pojazdów, które sukcesywnie będą ukazywać się w kolejnych uaktualnieniach oprogramowania ESI[tronic] 2.0.

W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących nowych funkcji odblokowywania „dostępu chronionego” zapraszamy do kontaktu z infolinią ESI[tronic] 2.0 działającą pod numerem telefonu 22/715 45 22 w godz. 8:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku.